Urok głównych ulic

Każde duże miasto, ale także wiele mniejszych posiada jakąś główną ulicę, bądź całą dzielnicę, którą każdego roku odwiedza masa turystów. Takie miejsce jest zazwyczaj najbogatszą częścią miasta, przy której ciężko znaleźć tanie mieszkanie. Miejsca takie charakteryzują wszędobylskie restauracje, bary, kluby oraz ośrodki kulturalne jak muzea, kina czy teatry. Przykładami takich miejsc może być ulica Piotrkowska w Łodzi, albo Stare Miasto w Warszawie.

Zazwyczaj obszary te tętnią życiem od rana do wieczora i są raczej gwarne, toteż miłośnicy ciszy i spokoju nie zaznają tam wytchnienia. Jednak dla turystów te części miast są nierzadko perłami turystycznymi, gdyż stare budownictwo, wiele zabytków i pomników wyróżnia je od nowoczesnej, industrialnej zabudowy narzuconej mieszkańcom każdej większej aglomeracji. Bardzo rzadko się zdarza, że gdzieś poza miastem lub w innych dzielnicach oddalonych od centrum można dobrze zjeść.

Przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi możemy natomiast znaleźć wiele lokali i knajp serwujących wyśmienite jedzenie. I tak idąc tą długą ulicą w nasze oczy rzuca się restauracja włoska z charakterystycznym biało-zielono-czerownym baldachimem, lokal, w którym podają tradycyjne chińskie bądź japońskie jedzenie, ale także wiele knajp serwujących naszą polską kuchnię.
Centra miast wraz z ulicami reprezentatywnymi to niewątpliwie miejsce, które zawsze warto odwiedzić przy okazji pobytu w jakimś mieście. Można tam się spotkać z lokalną kulturą i skosztować wyśmienitego jedzenia.

Zobacz też: Restauracje Kraków | Dapietro.pl