Panele kuchenne ze szkła

Panele czy płytki kuchenne to niezastąpiony element każdej kuchni. Bez nich traci ona swój osobisty urok. Na rynku mamy do czynienia z wieloma rodzajami paneli i płytek. Najpowszechniejsza jest prawdopodobnie klasyczna glazura z płytek ceramicznych, ale nowoczesne kuchnie coraz częściej wykorzystują w swoim wystroju szklane panele kuchenne. Duży wybór na rynku z różnymi rodzajami nadruków 3D ułatwia dopasowanie ich do każdego rodzaju kuchni i zapewnienia estetycznego, nowoczesnego wyglądu.

Panele są specjalnie przygotowane, żeby się nie niszczyły, a nadruk nie zanikał z czasem. Często można je też wytworzyć na specjalne zamówienie klienta. Co ważne, szklane panele do kuchni są proste w utrzymaniu, nie wymagają specjalnych środków do czyszczenia i są odporne na wilgoć, co jest niezwykle ważne w tego typu pomieszczeniu, gdzie stale unosząca się para bądź przypadkowo rozlana woda może łatwo niszczyć niektóre powierzchnie. Panele ze szkła hartowanego są też bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i są one najbardziej popularne właśnie ze względu na tą cechę, ale są też dostępne panele z innych rodzajów szkła – np. szkło lodowe, o interesującym efekcie wizualnym popękanego szkła przy gładkiej powierzchni.

Najczęściej wykorzystuje się je do zabudowy powierzchni między szafkami wiszącymi a blatem kuchennym, ale można je z powodzeniem wykorzystywać do obudowy mebli, drzwi, a także w innych pomieszczeniach, np. w łazience czy do obudowy kominka. Ceny paneli są przystępne i najczęściej oferują gwarancję na min. 2 lata, należy jednak uważać przy własnym transporcie na ewentualne zniszczenia.