Konopie w kosmetykach – ulga dla Twojej cery

Chociaż pierwsze skojarzenia dotyczące konopi zwykle nie są powiązane z branżą urodową warto zwrócić uwagę na cudowne właściwości kosmetyków konopnych. Olej konopny uzyskiwany dzięki wytłaczaniu ziaren konopi siewnych zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które scalają komórki i chronią je przed utratą wilgoci i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, dzięki czemu posiadają one właściwości głęboko nawilżające i przeciwzapalne.

Mimo, iż konopie w branży kosmetycznej pojawiły się na rodzimym rynku stosunkowo niedawno, dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu są na dobrej drodze do walki o miano lidera. Kupić możemy zarówno sam olej, esencję kosmetyków opartych na konopi, oraz szereg różnego rodzaju kremów, balsamów, maści, szamponów i odżywek do włosów. Niedawno na rynku pojawiły się również kolorowe kosmetyki konopne takie jak szminki, konturówki do ust, płynne podkłady i róże. Krem z konopi, w zależności od proporcji dobroczynnych składników, może być stosowany w terapii trądziku oraz wszelkiego rodzaju zmian skórnych dzięki właściwościom przeciwzapalnym i antybakteryjnym.

Kolejną zaletą kremu z konopi jest działanie antyoksydacyjne. Przeciwutleniacze, które mają takie działanie zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za przyspieszanie procesu starzenia się skóry. Na rynku znajdziemy również specjalistyczne maści stosowane w walce z łuszczycą, egzemą i AZS. Z uwagi na uniwersalność oleju konopnego jego właściwości terapeutyczne są niemal nieskończone. Podane powyżej przykłady stanowią jedynie ułamek jego możliwości.