Kokon dla niemowląt – bezpieczny sen maluszka

Gdy w naszym domu ma pojawić się nowy członek rodziny, wpadamy w wir zakupowy i szykujemy wszystko na przyjście maluszka. Jednym z nowych gadżetów pojawiających się na różnego rodzaju blogach parentingowych jest kokon dla niemowlaka.

Na początek warto przybliżyć osobom nieobeznanym z tematem co to jest ten bardzo popularny w ostatnim czasie gadżet zwany kokonem. Kokon dla niemowlaka wygląda jak materiałowy ponton, a jego przeznaczeniem zdecydowanie jest dom i łóżeczko malucha – nie akweny wodne. Głównym jego zastosowaniem jest zapewnienie dziecku spokojnego i bezpiecznego snu zarówno podczas drzemek w ciągu dnia, jak i nocnego, dłuższego spania. Wszyscy dobrze wiemy jakim strachem napawa nas temat tzw. „śmierci łóżeczkowej”, więc by sen dzieciątka nie spędzał nam z powiek naszego warto rozważyć zakup tego gadżetu. Dziecko będące w takim pontonie nie będzie w stanie samodzielnie przewrócić się na bok, a później na brzuszek niebezpiecznie przytykając nos do materaca czy poduszki. Kokony są również świetnymi uspokajaczami ze względu na ciasne otulanie maleństwa, które tak zabezpieczone czuje się jak w łonie matki, gdzie również było ciasno i przytulnie. Kokony nie tylko pomagają dziecku uspokoić się, ale również ułatwiają nam np. przenoszenie malca do jego łóżeczka bez zbędnych kombinacji, gdy zaśnie w innym miejscu niż powinno.

Na rynku kokon dla niemowlaka możemy wybrać spośród wielu sklepów oferujących gotowe kokonki lub zamówić unikatową sztukę u osoby zajmującej się rękodziełem. Tak więc możemy wybrać, który wzór materiału wierzchniego najbardziej nam przypadł do gustu oraz wybrać materiał wyścielający wnętrze przytulnego gniazdka naszej pociechy. Zazwyczaj rodzice decydują się na bawełnę z nadrukiem jako materiał wierzchni oraz mięciutkie minky wyścielające wnętrze.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | SzwalniaSnów.pl