Czy warto odwiedzić Gruzję?

Ostatnio stały się bardzo popularne wycieczki do Gruzji i wczasy w Gruzji. Gruzja to kraj leżący na granicy Azji i Europy i wciąż jest to kraj nieodkryty.
Wycieczka do Gruzji nie pozwoli nam poznać wszystkich tamtejszych atrakcji, ale na pewno powinniśmy skosztować tamtejszej kuchni i odwiedzić góry tamtego regionu.
Gruzja jest tak atrakcyjnym i ciekawym krajem, że szkoda jest tam pojechać i wylegiwać się na piaszczystych plażach nad Morzem Czarnym. Jednak co kto woli, dla każdego znajdą się tam odpowiednie rozrywki.


Stolicą Gruzji jest Tbilisi, jest to również największe miasto tego kraju. Dojeżdża tam wciąż zbyt mało turystów, a dzieje się tak, że wszystkie loty i czartery do Gruzji dolatują do Batumi. Jednak Tbilisi warte jest obejrzenia, jest to piękne i atrakcyjne miasto posiadające ciekawe zabytki i bardzo ładną starówkę.
Starożytną stolicą Gruzji była Mchceta, miasto położone pomiędzy dwiema rzekami a ogromną ilością zabytków. Tutaj znajduje się też restauracja najczęściej odwiedzana przez miejscowych i turystów. Można w tej restauracji skosztować lobio, danie, które podawane jest w glinianych garnuszkach, przykryte kukurydzianym chlebkiem a zrobione jest na bazie czerwonej fasoli. Wszystko tutaj możemy skosztować popijając smakowitym winem.

Jadąc przez Gruzję jesteśmy po kolei to w wysokich górskich szczytach to w dolinach, odwiedzamy kamienne miasta, starożytne i nowoczesne. Zachwycamy się gruzińską kuchnią i gruzińską kulturą. Gruzja jest kierunkiem wciąż nie odkrytym przez turystów, dlatego nie ma ich tam tak wielu. Najlepszą porą odwiedzin jest lato.

Zobacz też: Wycieczki do Gruzji